Náhradní plnění, zaměstnávání a práce pro OZP v Ústí nad Labem

Aktualizován 17.1.2023

Na těchto stránkách si můžete vybrat plně profesionální agentury ve městě Ústí nad Labem, které umožňují zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP), invalidních důchodců i důchodců. Vybrané společnosti splňují povinnost zaměstnávání OZP z více jako 50 %, a nabízí tak firmám náhradní plnění 2023 ve formě odběru prospěšných služeb.

Náhradní plnění coby zlatá střední cesta

Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. § 81 ukládá povinnost zaměstnavateli s více jak 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby zdravotně postižené, a to ve výši 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Povinný podíl je splněn v případě, že:

  • zaměstnáváte osoby zdravotně postižené
  • odeberete výrobky nebo služby od firem, které zaměstnávají více jak 50% OZP (popř. zadáte zakázky těmto firmám), tzv. náhradní plnění
  • odvedete do státní pokladny 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy za každou OZP, která má být zaměstnána

Všechny výše uvedené možnosti lze vzájemně kombinovat.

V případě nesplnění ani jedné této možnosti, může být úřadem práce uložena pokuta až to výše jednoho milionu korun.

Zaměstnávání OZP

Osoby se zdravotním postižením (OZP) jsou osoby:

  • uznané orgánem sociálního zabezpečení invalidními ve třetím stupni (TZP - těžké zdravotní postižení)
  • uznané orgánem sociálního zabezpečení invalidními v prvním nebo druhém stupni

Řada firem nechce anebo nemůže zadat potřebnou práci osobám s TZP (těžké zdravotní postižení). Bezpečnostní a úklidové agentury ve městě Ústí nad Labem, které představujeme na těchto stránkách, však mají plnohodnotné uplatnění i pro tyto osoby.

V rámci svých možností agentury poskytují zaměstnání nejen osobám s nižší invaliditou, ale i osobám s TZP (těžké zdravotní postižení), zajistí potřebné školení a umožní i pracovní postup. Dodávají tím tak těmto lidem potřebné sebevědomí a psychickou vyrovnanost.

O změnách v zaměstnávání OZP v roce 2012 se dočtete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zaměstnávání důchodců

Ani zaměstnávání důchodců není pro bezpečnostní a úklidové agentury ve městě Ústí nad Labem výjimkou. Dnešní důchodci jsou mnohem emancipovanější, vzdělanější a aktivněji založeni, než jejich předchůdci. Mnoho z nich považuje období „stáří“ za nejlepší ve svém životě. Proto jsou pak pro mnohé zaměstnavatele velkým přínosem.


Kontakt

Berní 2261/1 
Ústí nad Labem, 400 01

Tel.: +420 475 208 286
e-mail: praha@sipadan.cz
web: www.sipadan.cz

Náhradní plnění SIPADAN a.s. Ústí nad Labem

Agentura SIPADAN a.s. působící na trhu od roku 2002 je další prosperující agenturou v Ústí nad Labem. Zabývá se poskytováním bezpečnostních a úklidových služeb a zaměstnáváním invalidních důchodců. Možnost zaměstnání a zapojení se do práce pro ZTP znamená zkvalitnění jejich života. Tato agentura nabízí možnost odběru náhradního plnění a tím možnost splnění zaměstnavatelům zákonnou povinnost zaměstnávání občanů se změněnou pracovní schopností již na rok 2023.

Kontakt

Mikulandská 119/10
110 00 Praha 1

tel.: 284 860 001
e-mail: praha@diseven.cz
web: www.disevenservice.cz

 

Náhradní plnění D.I. SEVEN SERVICE s.r.o. Ústí nad Labem

Hlavním předmětem podnikání této firmy je ochrana a ostraha osob a majetku, a kompletní úklidové služby. I tato agentura nabízí náhradní plnění, jelikož se také zabývá zaměstnáváním osob se zdravotním postižením a má více než 50% zaměstnanců. Odběrem služeb od této agentury mohou zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci plnit svou zákonnou povinnost na rok 2023 o zaměstnanosti. Tato agentura působící i v Ústí nad Labem nabízí mnoho garancí kvality.

Kontakt

Berní 2261/1 
400 01 Ústí nad Labem

tel.: (+420) 475 201 308

e-mail: usti@diseven.cz
web: www.disevenfacility.cz

Náhradní plnění D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. Ústí nad Labem

Kvalitní agentura, která působí také v Ústí nad Labem a poskytuje služby správy a údržby budov a nemovitostí ve kterých se mohou občané se ZPS a ZTP uplatnit ve službách facility managementu i property managementu. V těchto službách mají invalidní důchodci možnost širokého výběru práce. Tato společnost umožňuje osobám se zdravotním postižením profesní růst, zajistí zdarma jejich profesní školení, poskytuje jim firemní stejnokroj a příspěvky na stravu v podobě stravenek. Odběrem služeb - náhradní plnění od této firmy si splníte zákonnou povinnost pro rok 2023.