Náhradní plnění, zaměstnávání a práce pro OZP v Ústí nad Labem

Aktualizován 16. 12. 2021

Na těchto stránkách si můžete vybrat plně profesionální agentury ve městě Ústí nad Labem, které umožňují zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP), invalidních důchodců i důchodců. Vybrané společnosti splňují povinnost zaměstnávání OZP z více jako 50 %, a nabízí tak firmám náhradní plnění 2022 ve formě odběru prospěšných služeb.

Náhradní plnění coby zlatá střední cesta

Zákon o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. § 81 ukládá povinnost zaměstnavateli s více jak 25 zaměstnanci zaměstnávat osoby zdravotně postižené, a to ve výši 4% z celkového počtu zaměstnanců.

Povinný podíl je splněn v případě, že:

  • zaměstnáváte osoby zdravotně postižené
  • odeberete výrobky nebo služby od firem, které zaměstnávají více jak 50% OZP (popř. zadáte zakázky těmto firmám), tzv. náhradní plnění
  • odvedete do státní pokladny 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy za každou OZP, která má být zaměstnána

Všechny výše uvedené možnosti lze vzájemně kombinovat.

V případě nesplnění ani jedné této možnosti, může být úřadem práce uložena pokuta až to výše jednoho milionu korun.

Zaměstnávání OZP

Osoby se zdravotním postižením (OZP) jsou osoby:

  • uznané orgánem sociálního zabezpečení invalidními ve třetím stupni (TZP - těžké zdravotní postižení)
  • uznané orgánem sociálního zabezpečení invalidními v prvním nebo druhém stupni

Řada firem nechce anebo nemůže zadat potřebnou práci osobám s TZP (těžké zdravotní postižení). Bezpečnostní a úklidové agentury ve městě Ústí nad Labem, které představujeme na těchto stránkách, však mají plnohodnotné uplatnění i pro tyto osoby.

V rámci svých možností agentury poskytují zaměstnání nejen osobám s nižší invaliditou, ale i osobám s TZP (těžké zdravotní postižení), zajistí potřebné školení a umožní i pracovní postup. Dodávají tím tak těmto lidem potřebné sebevědomí a psychickou vyrovnanost.

O změnách v zaměstnávání OZP v roce 2012 se dočtete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí.

Zaměstnávání důchodců

Ani zaměstnávání důchodců není pro bezpečnostní a úklidové agentury ve městě Ústí nad Labem výjimkou. Dnešní důchodci jsou mnohem emancipovanější, vzdělanější a aktivněji založeni, než jejich předchůdci. Mnoho z nich považuje období „stáří“ za nejlepší ve svém životě. Proto jsou pak pro mnohé zaměstnavatele velkým přínosem.


Kontakt

Berní 2261/1 
Ústí nad Labem, 400 01

Tel.: +420 475 208 286
e-mail: praha@sipadan.cz
web: www.sipadan.cz

Náhradní plnění SIPADAN a.s. Ústí nad Labem

Agentura SIPADAN a.s. působící na trhu od roku 2002 je další prosperující agenturou v Ústí nad Labem. Zabývá se poskytováním bezpečnostních a úklidových služeb a zaměstnáváním invalidních důchodců. Možnost zaměstnání a zapojení se do práce pro ZTP znamená zkvalitnění jejich života. Tato agentura nabízí možnost odběru náhradního plnění a tím možnost splnění zaměstnavatelům zákonnou povinnost zaměstnávání občanů se změněnou pracovní schopností již na rok 2022.

Kontakt

Mikulandská 119/10
110 00 Praha 1

tel.: 284 860 001
e-mail: praha@diseven.cz
web: www.disevenservice.cz

 

Náhradní plnění D.I. SEVEN SERVICE s.r.o. Ústí nad Labem

Hlavním předmětem podnikání této firmy je ochrana a ostraha osob a majetku, a kompletní úklidové služby. I tato agentura nabízí náhradní plnění, jelikož se také zabývá zaměstnáváním osob se zdravotním postižením a má více než 50% zaměstnanců. Odběrem služeb od této agentury mohou zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci plnit svou zákonnou povinnost na rok 2022 o zaměstnanosti. Tato agentura působící i v Ústí nad Labem nabízí mnoho garancí kvality.

Kontakt

Berní 2261/1 
400 01 Ústí nad Labem

tel.: (+420) 475 201 308

e-mail: usti@diseven.cz
web: www.disevenfacility.cz

Náhradní plnění D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. Ústí nad Labem

Kvalitní agentura, která působí také v Ústí nad Labem a poskytuje služby správy a údržby budov a nemovitostí ve kterých se mohou občané se ZPS a ZTP uplatnit ve službách facility managementu i property managementu. V těchto službách mají invalidní důchodci možnost širokého výběru práce. Tato společnost umožňuje osobám se zdravotním postižením profesní růst, zajistí zdarma jejich profesní školení, poskytuje jim firemní stejnokroj a příspěvky na stravu v podobě stravenek. Odběrem služeb - náhradní plnění od této firmy si splníte zákonnou povinnost pro rok 2022.