Náhradní plnění 2013

Jestliže nezaměstnáváte osoby se změněnou pracovní schopností a máte více jak 25 zaměstnanců, nebo z nějakého důvodu nedosahujete 4 % povinného podílu zaměstnávání OZP, máte na výběr z několika možností. Tou nejméně bolestivou variantou pro Vaši firmu či instituci je náhradní plnění.

Bezpečnostní a úklidové služby Ústí nad Labem a Vaše náhradní plnění

V Ústí nad Labem a jeho okolí můžete svůj povinný podíl nahradit odběrem služeb od zkušených agentur, které v tomto regionu podnikají v oblasti ochrany osob a majetku, úklidových službách a službách spojených s údržbou a správou budov. Tyto bezpečnostní a úklidové agentury poskytují kompletní nabídku služeb ve svém oboru a vzhledem ke zkušenostem v zaměstnávání OZP vlastní veškerá oprávnění poskytovat ke svým službám také náhradní plnění.

Povinný podíl a náhradní plnění

Povinností zaměstnavatele, který zaměstnává více než 25 osob je takzvaný povinný podíl zaměstnávání OZP. Tento povinný podíl činí zmíněná 4 % pracovních míst pro zaměstnávání invalidních důchodců, nebo lze nahradit odběrem výrobků či služeb (náhradní plnění) od poskytovatele, který vytváří pracovní pozice pro více jak 50 % zaměstnávání invalidních důchodců.

Vaše povinnosti a na co nezapomenout

Pokud zaměstnavatel nesplňuje uvedené varianty ohledně zaměstnávání invalidních důchodců, respektive výše uvedená legislativní nařízení,hrozí mu vysoká pokuta až do výše 1 000 000 Kč nebo odvod do státní pokladny ve výši 2,5 násobku průměrné hrubé měsíční mzdy - násobeno jeho povinným podílem. Odvod povinného podílu státu je nutné poukázat do 15. 2. za minulý uplatňovaný kalendářní rok.

Pokud plánujete odebírat náhradní plnění 2013 je téměř nezbytné vzhledem vysoké poptávce zajistit pro Vaši firmu či instituci vhodného dodavatele co možná nejdříve. Náhradní plnění 2013 Vám poskytne nejenom úsporu finančních prostředků, ale také „odrazový můstek“ pro další období.

Výhody a důvody proč využívat náhradní plnění

Výhodou odběru náhradního plnění je na prvním místě znatelná úspora finančních prostředků objednavatele.  Tyto finanční prostředky mohou být následně použity na další rozvoj jeho firmy. Druhou stránkou, se kterou při odběru náhradního plnění nepřímo pomůžete je práce pro ZTP. Práce pro osoby se zdravotním postižením znamená nejenom zlepšení jejich situace po finanční stránce, ale také psychickou podporu při jejich zařazení do běžného života jaký žijí všichni zdraví lidé. Vy odběrem náhradního plnění pomůžete s vytvářením práce pro ZTP anavíc si splníte svůj povinný podíl a tím ušetříte finanční prostředky potřebné na chod Vaší firmy či instituce.


Kontakt

Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

tel.: +420 475 201 308
e-mail: usti@diseven.cz
web: www.disevenfacility.cz

D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. Ústí nad Labem

Kvalitní agentura, která působí také v Ústí nad Labem a poskytuje služby správy a údržby budov a nemovitostí, ve kterých se mohou občané se ZP a ZTP uplatnit ve službách facility managementu i property managementu. V těchto službách mají invalidní důchodci možnost širokého výběru práce. Tato společnost umožňuje osobám se zdravotním postižením profesní růst, zajistí zdarma jejich profesní školení, poskytuje jim firemní stejnokroj a příspěvky na stravu v podobě stravenek. Odběrem služeb - náhradní plnění od této firmy si splníte zákonnou povinnost pro rok 2013 a dále.

Kontakt

Berní 2261/1
400 01 Ústí nad Labem

Tel.: + 420 475 208 286
e-mail: praha@sipadan.cz
web: www.sipadan.cz

SIPADAN a.s. Ústí nad Labem

Agentura SIPADAN a.s. působící na trhu od roku 2002 je další prosperující agenturou v Ústí nad Labem. Zabývá se poskytováním bezpečnostních a úklidových služeb a zaměstnáváním invalidních důchodců. Možnost zaměstnání a zapojení se do práce pro ZTP znamená zkvalitnění jejich života. Tato agentura nabízí možnost odběru náhradního plnění 2013 a tím možnost splnění zákonné povinnosti zaměstnávání OZP pro firmy 25+.

Kontakt

Randova 3205/2
150 00   Praha 5 - Smíchov 

tel.: 284 860 001
e-mail: martin.soukup@diseven.cz
web: www.disevenservice.cz

D.I. SEVEN SERVICE s.r.o. Ústí nad Labem

Hlavním předmětem podnikání této firmy je ochrana a ostraha osob a majetku, a kompletní úklidové služby. I tato agentura nabízí náhradní plnění, jelikož se také zabývá zaměstnáváním osob se zdravotním postižením a má více než 50% zaměstnanců. Odběrem služeb od této agentury mohou zaměstnavatelé s více než 25 zaměstnanci plnit svou zákonnou povinnost na rok 2013 o zaměstnávání OZP. Tato agentura působící i v Ústí nad Labem nabízí mnoho garancí kvality.